- Weather
- Republic of Kazakhstan
- Soltüstik Qazaqstan
- Ozero Bol’shoy Tarankol’
Current Weather Ozero Bol’shoy Tarankol’
Current weather for the city of Ozero Bol’shoy Tarankol’. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 43 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 13°C |
