- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Owzān-e ‘Olyā
Current Weather Owzān-e ‘Olyā
Current weather for the city of Owzān-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 11°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 11°C |
