- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Ŏŭn-gol
Current Weather Ŏŭn-gol
Current weather for the city of Ŏŭn-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 12°C |
