- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Ŏŭn-gol
Current Weather Ŏŭn-gol
Current weather for the city of Ŏŭn-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 10°C |
