- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Ŏŭl-li
Current Weather Ŏŭl-li
Current weather for the city of Ŏŭl-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
