- Weather
- Japan
- Oita Prefecture
- Ōta-kutsukake
Current Weather Ōta-kutsukake
Current weather for the city of Ōta-kutsukake. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 14 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 17°C |
