- Weather
- Japan
- Kagoshima Prefecture
- Ōtakeno-shimo
Current Weather Ōtakeno-shimo
Current weather for the city of Ōtakeno-shimo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 62 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 15°C |
