Current Weather Orx
Current weather for the city of Orx. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 27. 5. (00:00) to 28. 5. (00:00)
31°C
feels like 33°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
