- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Oppak-kol
Current Weather Oppak-kol
Current weather for the city of Oppak-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 10°C |
