- Weather
- United States of America
- Indiana
- Oolitic
Current Weather Oolitic
Current weather for the city of Oolitic. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 4. 5. (05:00)
12°C
feels like 10°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
