- Weather
- North Korea
- Kangwŏn-do
- Ŏmul-li
Current Weather Ŏmul-li
Current weather for the city of Ŏmul-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 15°C |
