Current Weather Ólympos
Current weather for the city of Ólympos. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 1. 4. (16:00) to 2. 4. (03:00)
Severe Thunderstorms
Valid from 1. 4. (13:00) to 2. 4. (00:00)
Flood
Valid from 1. 4. (09:00) to 1. 4. (16:00)
14°C
feels like 13°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 38 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 12°C |
