- Weather
- Japan
- Kagoshima Prefecture
- Ōkuchi-shimotono
Current Weather Ōkuchi-shimotono
Current weather for the city of Ōkuchi-shimotono. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 20°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 21°C |
