- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Ogong-ni
Current Weather Ogong-ni
Current weather for the city of Ogong-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
