- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Oesun-do
Current Weather Oesun-do
Current weather for the city of Oesun-do. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 7°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 25 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 11°C |
