- Weather
- Republic of Korea
- North Chungcheong
- Daedeok-ri
Current Weather Daedeok-ri
Current weather for the city of Daedeok-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
