- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Ŏdun-gol
Current Weather Ŏdun-gol
Current weather for the city of Ŏdun-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 10°C |
