- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Ŏ-dong
Current Weather Ŏ-dong
Current weather for the city of Ŏ-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
