- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Nūk-e Jow
Current Weather Nūk-e Jow
Current weather for the city of Nūk-e Jow. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 23°C |
