Current Weather Nožičko
Current weather for the city of Nožičko. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 12. 5. (08:00) to 12. 5. (15:00)
Wind
Valid from 12. 5. (08:00) to 12. 5. (14:00)
25°C
feels like 25°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 50 % |
| cloud cover | 62 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 17°C |
