- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Now-e Dādah
Current Weather Now-e Dādah
Current weather for the city of Now-e Dādah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-2°C
feels like -4°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 89 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 8°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -3°C |
