- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Now Jōy-e ‘Ulyā
Current Weather Now Jōy-e ‘Ulyā
Current weather for the city of Now Jōy-e ‘Ulyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 23°C |
