- Weather
- Republic of Croatia
- Primorsko-Goranska
- Novi Vinodolski
Current Weather Novi Vinodolski
Current weather for the city of Novi Vinodolski. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 26. 5. (00:00) to 27. 5. (00:00)
28°C
feels like 29°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 20°C |
