Current Weather Nove Fontane
Current weather for the city of Nove Fontane. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 14. 5. (06:00) to 15. 5. (02:00)
Rain
Valid from 14. 5. (06:00) to 14. 5. (20:00)
Thunderstorms
Valid from 14. 5. (06:00) to 14. 5. (20:00)
10°C
feels like 10°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 84 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
