- Weather
- United States of America
- Florida
- North Sarasota
Current Weather North Sarasota
Current weather for the city of North Sarasota. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | 22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 26°C |
