- Weather
- State of Israel
- Jerusalem
- Nofei Prat
Current Weather Nofei Prat
Current weather for the city of Nofei Prat. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 21°C |
