- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Parwan
- Nīlō-ye Sang-e Sulāgh
Current Weather Nīlō-ye Sang-e Sulāgh
Current weather for the city of Nīlō-ye Sang-e Sulāgh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 3°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 12°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 1°C |
