- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Ney Kan-e ‘Olyā
Current Weather Ney Kan-e ‘Olyā
Current weather for the city of Ney Kan-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 19°C |
