- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kunduz
- Naykpā-ye Suflá
Current Weather Naykpā-ye Suflá
Current weather for the city of Naykpā-ye Suflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 35°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 24°C |
