- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Nāwêr-e Irdād
Current Weather Nāwêr-e Irdād
Current weather for the city of Nāwêr-e Irdād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 7°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 11°C |
