- Weather
- Greece
- North Aegean
- Nápi
Current Weather Nápi
Current weather for the city of Nápi. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 2. 4. (19:00) to 3. 4. (02:00)
Severe Thunderstorms
Valid from 2. 4. (19:00) to 3. 4. (02:00)
15°C
feels like 13°C
| wind | 21 mph |
|---|---|
| wind gusts | 46 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 47 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 13°C |
