- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Namun-ch’on
Current Weather Namun-ch’on
Current weather for the city of Namun-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 8 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 19°C |
