Current Weather Nakhl-e Dokhtarān
Current weather for the city of Nakhl-e Dokhtarān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 36°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 32°C |
