- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Nae-dong
Current Weather Nae-dong
Current weather for the city of Nae-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 7°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 7°C |
