- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Murimdong
Current Weather Murimdong
Current weather for the city of Murimdong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 16°C |
