Current Weather Murillo El Cuende
Current weather for the city of Murillo El Cuende. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 27. 5. (14:00) to 27. 5. (20:00)
31°C
feels like 35°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 18°C |
