- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Paktika
- Mullāyānō Kalā
Current Weather Mullāyānō Kalā
Current weather for the city of Mullāyānō Kalā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 19°C |
