- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Mullā Gōrī Nīkêh
Current Weather Mullā Gōrī Nīkêh
Current weather for the city of Mullā Gōrī Nīkêh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 23 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 27°C |
