- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kandahar
- Mullā Ashraf
Current Weather Mullā Ashraf
Current weather for the city of Mullā Ashraf. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
