Current Weather Moz̧affarī-ye Jonūbī
Current weather for the city of Moz̧affarī-ye Jonūbī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 38°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 32°C |
