Current Weather Mowtowr-e ‘Ashāyerī
Current weather for the city of Mowtowr-e ‘Ashāyerī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
37°C
feels like 41°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 33°C |
