- Weather
- United States of America
- Indiana
- Mount Vernon
Current Weather Mount Vernon
Current weather for the city of Mount Vernon. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 2. 4. (14:00)
17°C
feels like 16°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 82 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 9°C |
