- Weather
- Greece
- East Macedonia and Thrace
- Monastiraki
Current Weather Monastiraki
Current weather for the city of Monastiraki. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 14. 5. (21:00)
18°C
feels like 18°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 32 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 18°C |
