- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Mo-mal
Current Weather Mo-mal
Current weather for the city of Mo-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 7°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 13°C |
