- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Mŏk-kol
Current Weather Mŏk-kol
Current weather for the city of Mŏk-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 24°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 64 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
