- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Mŏk-kol
Current Weather Mŏk-kol
Current weather for the city of Mŏk-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 6°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
