- Weather
- North Korea
- Chagang-do
- Mohyŏn-dong
Current Weather Mohyŏn-dong
Current weather for the city of Mohyŏn-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
