- Weather
- United States of America
- Iowa
- Modale
Current Weather Modale
Current weather for the city of Modale. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 92 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
