- Weather
- Iran
- Mazandaran
- Mīrūd-e Lengeh
Current Weather Mīrūd-e Lengeh
Current weather for the city of Mīrūd-e Lengeh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 14°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 17°C |
