Current Weather Mīrābād-e Arjomand
Current weather for the city of Mīrābād-e Arjomand. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
42°C
feels like 47°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 997 hPa |
| humidity | 6 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 33°C |
